Сторінки

понеділок, 30 вересня 2024 р.

Діалоги з мистецтвом

 Дніпровській «Музі» – 50!




 
Про Муз-Богиньок, напевно, кожний знає ще з розділу шкільної програми про грецьку міфологію: були вони доньками громовержця Зевса і Мнемосіни – богині пам'яті, було їх дев’ять, і вони опікувались поезією, мистецтвом і наукою (а спробуйте згадати хто чия покровителька?), дружили з Аполоном, мешкали на вершинах гір Гелікон і Парнас…
Як не дивно, та у нашому місті «проживає» своя «Муза» – під такою назвою існує фонтан, який було споруджено у 1974 році біля театру опери та балету і урочисто відкрито 30 вересня. Проеєкт притеатральної площі з оригінальним фонтаном та зоною відпочинку належить відомому архітектору Павлу Нірінбергу.
Це був перший у Дніпрі музичний фонтан, який за допомогою кольору «відігравав» звуки. У центрі квадратної чаші встановили жіночу фігуру, котра тримала в руках театральну маску – вона символізувала одну з муз мистецтва (комедії) Талію. Автором скульптури Музи став відомий у місті скульптор Юрій Павлов. Передбачалося, що вже за рік у фонтані з’явиться ще одна муза – Мельпомена, але цього чомусь так і не сталося.
Під час відкриття фонтану Талію оточували 116 світильників, а в самому фонтані працювало 770 струменів води, які «вигравали» Перший концерт П. Чайковського для фортепіано з оркестром.
За словами фахівців, «мелодію записували на магнітофон і за допомогою звукової частоти вони перетворювалися на електричні сигнали, а після – відповідно тональності, зони звучання запалювалися різними вогниками: низький тон – фонтан підсвічувався червоним кольором, середній – зеленим, високі тони – перехожі бачили синій колір. Паралельно було чутно музику».
Відкриття фонтану стало справжньою культурною подією для мешканців міста, і невдовзі водограй увійшов до складу визначних місць. Майже усі намагались подивитись на таке диво і красу, їхали навіть з віддалених районів. Місце відпочинку одразу полюбилося – тут прогулювались глядачі до початку театральних вистав, закохані призначали побачення, молоді подружжя робили на фоні водограю весільні фото, студенти мистецьких закладів жартома звертались до Музи про допомогу під час складання іспитів…
Наприкінці 1990-х років фонтан біля театру вирішили реконструювати. Ремонт тривав кілька років, і лише 2002 роботи було завершено. Тепер у ньому працює 190 струменів із водою та переливається вона різними кольорами на шести каскадах. Для того, щоб водограй функціонував, потрібна величезна кількість води. Об’єм фонтану сягає 672 кубометри, а кожну годину в небо злітає 3,5 тони води.
Зараз обличчя нашого міста швидко змінюється, з’явилось багато креативних новітніх ідей, які втілюються в архітектурних проєктах та неймовірних арт-об’єктах. Стосовно будівлі театру опери і балету, та театральної площі, що його оточує, чутні критичні голоси : «застаріла ідея», «для новітніх часів потрібно кардинальне оновлення фасаду театру і площі», «радянський реалізм» та інші. Можливо…
Але містяни до цієї пори люблять свій фонтан «Муза» і свій театр – ДніпроОперу, якому цього року теж святкуватимемо півстолітній ювілей.
Для усіх зацікавлених радимо познайомитись з виданнями з історії мистецтва та архітектури нашого краю, які зберігаються у нашій книгозбірні.

 
Світлана Пономаренко,
провідна бібліотекарка
відділу мистецтв ДОУНБ




Більше про бібліотеку тут

            Ми в соціальних мережах: Facebook Twitter

            Замовити книги можна тут

 




пʼятниця, 27 вересня 2024 р.

Пунктир

 Джорджо Армані: «Ризикувати бути собою…»

 

Англійці називають його «Королем», хоча американці претендують в цьому визначенні на першість. Він цікавий видатним режисерам, в 1990 році Мартін Скорсезе першим знімає про нього документальний фільм.  
Перший дизайнер, удостоєний зірки в Лос-Анжелесі на Родео Драйв та міжнародної нагороди суперзірка 2004 року. Небагато дизайнерів досягли такого рівня поваги, але й небагато людей працюють так, як Армані. Серед колег він цінує епатажного Жан-Поля Готьє та імпресіоністичного Дріса Ван Нотена.

    На його Fashion Week 2022–23, моделі на знак солідарності з Україною були одягнені в символічні жовтоблакитні кольори, що викликало найбільше інтерактивів у соцмережах.
Мандрівні шоу One Night Only, переносять всесвіт Армані у найважливіші міста світу: Венецію, Лондон, Токіо, Пекін, Рим, Нью-Йорк, Париж, Дубай, Сен-Моріц.Телевізор Армані не дивиться, за винятком кількох фільмів і серіалів: улюблений «The Crown».
Він колекціонує мушлі Сейшельських островів, статуетки зі східної порцеляни, скляні кулі та настільні глобуси. У вітальні його будинку майже весь простір займає Урі – смоляна горила художника та дизайнера з Ломбардії Маркантоніо Раймонді Малерба в натуральну величину. У нього велика гардеробна з одягом, розділеним за типом. Пануючий колір синій.
Його улюбленою стравою  є аноліні (макарони з начинкою з м’яса та сиру). Звичайно, без перебільшення, оскільки він вирішив завжди бути у формі. Його улюблений пес на прізвисько Джорджіо Армані (ксолоітцкуінтлі, або «мексиканський голий собака»)  переміг на Вестмінстерській виставці в 2012 році, і Джорджо ним дуже пишався.
Одна з надій Армані – побачити наших політиків гарно одягненими, можливо тоді світ стане іншим.
Революція в моді 1970-х, майже п`ять десятиліть яскравих втілень, проповідник позачасових силуетів, високоякісної майстерності та нейтральних тонів. Автор тієї самої геніальності простоти, яка робить класику позачасовою та вічною. А в ароматах його щосекундність життя, в яку хочеться огорнутись, як в справжнє щастя.
Його автобіографія, що вийшла на честь 40-річчя бренду, має назву «Per Amore» («З любов`ю»). Так, він все і завжди робить з любов`ю, можливо в цьому є справжній двигун його натхнення. А ще він зазначає, що в його родині є тенденція старіти, не маючи вигляду надто старих.
Джорджо Армані, який довів, що неодмінно потрібно ризикувати собою, щоб досягати максимуму,  в завершенні «Пунктиру».

 

«Я створюю світ прагнень, у якому багатство не римується з грубістю, золотом чи блиском, а скоріше з приглушеним, інтимним, відстороненим».
 
«Я дуже поважаю жінок – я думаю, вони вміють бути спокусливими, не вдаючись до ексгібіціонізму, який легко переходить у вульгарність і надмірність».
 
«Я прибрав жорсткість, яка була всередині, щоб надати [традиційному чоловічому піджаку] гнучкість кардигану та легкість сорочки, і я винайшов неструктурований піджак як для чоловіків, так і для жінок. Тепер ця манера одягатися стала класичною, чи, скоріше, «класичним Армані». Для досягнення цього схвалення публіки мало вирішальне значення: я маю на увазі справжню публіку, що складається зі звичайних чоловіків та жінок».
 
«Я ніколи не любив творчість заради себе самого, цей вибух уяви, який призводить до творів... Для мене навіть найвищий політ фантазії повинен мати сенс. Він має бути втілений у одязі чи аксесуарі, який зможе носити жінка чи чоловік».
 
«Якщо мене запитають, що складніше створювати колекцію для чоловіків чи жінок, я скажу, що чоловічу колекцію я малюю лівою рукою, це схоже на щоденні вправи як гами для піаніста».
 
«Я все ж таки романтик і в цій якості у мене є свої принципи і романтичні ідеали, я вважаю, що якщо твою сукню і надрукували в журналі і вона чудова, це не означає, що хтось комусь робить послугу. Звичайно, отримана нагорода це оцінка моєї роботи, що я пережив. Мені подобається моя робота і те, що вона гідно оцінена. Не думайте, що ви позбавитеся мене вручивши мені ту чи іншу нагороду, в мене ще дуже багато ідей. І кожна колекція для мене як перша, ось чому я кажу, що мав отримати приз за найкращу колекцію, а не звання суперзірки…»
 
«– Що робить вас щасливим?
– Я вже давно зрозумів, що люблю свою роботу. Це те, що мене ніколи не покине, це те, що я вмію і люблю робити. І навіть якщо я дуже зайнятий в цей момент, я щасливий, неймовірно щасливий».
 

Фото https://www.catwalkyourself.com/de/fashion-biographies/giorgio-armani/
https://ru.fashionnetwork.com/news/Giorgio-armani-odin-osobennyy-den%CA%B9-v-milane,1158626.html
 
Джерела:
https://www.harpersbazaar.com/fashion/designers/a44035546/giorgio-armani-autobiography/
https://www.officiel-online.com/all-news/giorgio-armani-autobiography/

Armani: империя без династии // Искусство управления : Аналитический журнал.– 2005.– №3.– С. 32–34.
Кудь, Янина Не будем о деньгах: [Джорджо Армани] / Янина Кудь // Бизнес.– 2002.– Ст. 46.– С. 7.
Мороз, Р. Elle выбирает:[Джорджо Армани] / Р. Мороз // Elle.– 2003.– Ст. 1.– С. 42–43.
Рюрикова, С.  Мания на Армани / С. Рюрикова // Огонек.– 2002.– Ст. 27.– С. 52-57.
Хаеуская, Дарина У меня много Андреев Шевченко... / Дарина Хаеуская // Сегодня.– 2002.– С. 11.
Янковская, В. Арманимания / В. Янковская // Натали.– 2003.– Ст. 3.– С. 192–195.





Більше про бібліотеку тут

            Ми в соціальних мережах: Facebook Twitter

            Замовити книги можна тут



 

середа, 25 вересня 2024 р.

Пунктир

Джорджо Армани: «Я не змінюю свій стиль, я дозволяю йому еволюціонувати»

 

Його фахова команда – понад 8 000 людей, які своєю працею будують сьогодення та майбутнє «Armani Group». «Люди чекають від тебе допомоги і підтримки і, якщо ти не можеш забезпечити їх усім необхідним, значить ти їх зраджуєш. Це те, що мотивує мене, те, що дозволяє мені не кинути свою справу в майбутньому».
«Імперія» Джорджо Армані охоплює  понад 100 країн і має обіг в кілька мільйонів доларів.
Щодо особистого – воно є особистим. З кінця 1960-х років Армані мав стосунки з архітектором Серджо Галеотті (1940–1985), з яким разом заснував компанію «Giorgio Armani». За словами сестри Розанни, брат веде замкнутий спосіб життя і не має друзів. Виняток – баскетбольний тренер і президент клубу НБА «Майамі Хіт» Пет Райлі.
Він є художником костюмів у фільмах «Американський жиголо», «Втіха незнайомців», «Недоторканні», «Матриця» та «Молодий Папа».Є президентом баскетбольної команди «Олімпія Мілан», розробляв форму для британських спортсменів, гравців клубу «Челсі», форму італійських прапороносців для церемонії відкриття зимових Олімпійських ігор у Турині, одягав олімпійську та паралімпійську команди на Іграх в Парижі 2024 року. Лінія від бренду Emporio Armani EA7, що з’явилася на світ у 2004 році, називається так тому, що цифру 7 було надруковано на футболці Андрія Шевченка, який тоді грав за Мілан.
Як бачимо спортивна доріжка та любов до кіно, якими були позначені юнацькі роки життя, своє максимальне втілення знайшли.
Його називають піонером безгендерності, й він не сперечається: «Я перекроїв межу між статями, передаючи силу та солодкість від однієї до іншої». Це насправді так, бо   думка стала формою і стилем.
У Китаї в 2014-му він є першим модельєром, який підписав план житлової забудови, де всі будинки оснащено меблями Armani/Casa. Його цікавить цей бік дизайну, в тому числі. Шістнадцятьма роками раніше в Парижі відкривається перше кафе «Emporio Armani Caffè». Сьогодні їх дев'ять, розкиданих по всьому світу.
Автор першого дизайнерського телефону Notturno зразка 1987, безмежний Джорджо Армані у продовженні «Пунктиру».

 

«Чим успішнішим я стаю, тим більше я хочу залишатися таким, яким є, зі своїми недоліками і невпевненістю».
 
«Хороший одяг допомагає почуватися впевнено і поліпшити результат будь-якої діяльності».
 
«Хочу створити лінію одягу, яка буде зручна людям, але не буде дорогою».
 
«Це проблема сучасного світу: ніхто не хоче ризикувати, ризикувати бути собою».
 
«Я створюю дизайн для реальних людей. Я весь час думаю про наших клієнтів. Немає ніякої доброчинності в тому, щоб створювати одежу або аксесуари, які не є практичними».
 
«Я волію дивитись на природню жінку. Жінка повинна бути сміливою, для того щоб ставати старшою, ніколи не засмучуватися і тоді вона буде виглядати молодшою за свій вік».
 
«Я не роблю дизайн для подіуму або для зйомок журналу – я роблю дизайн для клієнтів».
 
«Я люблю рано вставати, займатися протягом години, здорово снідати, а потім йти до своєї студії».
 
«Я вважаю, що стиль – це єдина справжня розкіш, яка є справді жаданою».
 
«Я не змінюю свій стиль, я дозволяю йому еволюціонувати. Це завжди те, що мені приходилося робити в житті – демонструвати те, що я здатен вижити. Це в значній мірі моя філософія, як модельера. Я ніколи не вірив у дизайн заради дизайну. Для мене головне, щоб люди дійсно носили мій одяг».
 

Фото https://sourcingjournal.com/denim/denim-trends/wgsns-coloro-fw-22-23-color-forecast-seasonless-calming-sustainability-244606/
 
Джерела:
https://www.harpersbazaar.com/fashion/designers/a44035546/giorgio-armani-autobiography/
https://www.officiel-online.com/all-news/giorgio-armani-autobiography/

Armani: империя без династии // Искусство управления : Аналитический журнал.– 2005.– №3.– С. 32–34.

Кудь, Янина Не будем о деньгах: [Джорджо Армани] / Янина Кудь // Бизнес.– 2002.– Ст. 46.– С. 7.
Мороз, Р. Elle выбирает:[Джорджо Армани] / Р. Мороз // Elle.– 2003.– Ст. 1.– С. 42–43.
Рюрикова, С.  Мания на Армани / С. Рюрикова // Огонек.– 2002.– Ст. 27.– С. 52-57.
Хаеуская, Дарина У меня много Андреев Шевченко... / Дарина Хаеуская // Сегодня.– 2002.– С. 11.
Янковская, В. Арманимания / В. Янковская // Натали.– 2003.– Ст. 3.– С. 192–195.



Більше про бібліотеку тут

            Ми в соціальних мережах: Facebook Twitter

            Замовити книги можна тут


 

вівторок, 24 вересня 2024 р.

Пунктир

Джорджо Армані: «Елегантність не впадає в очі, вона залишається в пам'яті»

 

Він не схвалює тих, хто створює «божевільний і екстравагантний одяг, який не має зв'язку з реальністю». Разом із тим, чимало здивував захопливими сукнями для Леді Гаги під час її туру The Born This Way Ball (2012). Журналісти навіть жартували, що таке неможливо створити на тверезу голову.
Він перший автор лінії для молоді Emporio Armani, а перший його бутік відкрився в 1981 році на вулиці Дуріні в Мілані. Власний магазин у Лондоні, з 2005  власна лінія одягу від кутюр – Armani Privé. Він ніколи не хотів використовувати професійних супермоделей, лише чоловіків і жінок, запрошених із вулиці.
Його близькі, теж частина його Імперії одягу, зокрема сестра та племінники. Саме Розанна запропонувала ідею легендарного блейзера. У 1970-х роках вона попросила у брата «одяг, щоб не почуватися маленькою дівчинкою, одягненою як чоловік». У 1988 году Армані випустить перший журнал бренду Emporio Armani Magazine, директором якого стає сестра.
Найбільше його пригнічує нещастя інших. На початку 2000-х років він надає допомогу афганським біженцям. У травні 2002-го під час концерту «Лучано Паваротті та друзі» Армані урочисто оголошений послом доброї волі комітету ООН із питань біженців. У 2006 році народився «Emporio Armani (Product) Red» як частина проєкту Боно Вокса, який підтримує Глобальний фонд боротьби зі СНІДом і туберкульозом в Африці. У 2016 році засновано Фонд Джорджіо Армані, «щоб здійснювати проєкти суспільної та соціальної користі». У тому ж році  він відмовляється від натурального хутра на користь довкілля та диких тварин.
Зі статком у 8,5 мільярдів доларів він є одним із найбагатших людей Італії і займає 131-шу сходинку в рейтингу найбагатших людей планети за версією журналу «Форбс». У 2024 році, за версією того ж видання, стає третьою найбагатшою людиною в Італії. Модельєру належать вілли у Форте-деї-Мармі, Сен-Тропі та на острові Пантелерія.
Людина, яка завжди говорить те, що думає в продовженні «Пунктиру».

 

«Одягайся так, щоб коли ти побачиш своє фото, я не міг поставити на ньому дату».
 
«Простіше кажучи, я хочу кращого: я прагну досконалості і роблю все можливе, щоб її досягти. Я захоплююсь обачністю та ненавиджу ексгібіціонізм. Мене тягне до тиші, і я люблю найнеобхідніше; я не люблю надмірності та шуму, навіть якщо вони метафоричні».
 
«Після шоу ти почуваєшся спустошеним, ти зробив свою роботу, аудиторія аплодує, але потім починається жах, тобі хочеться втекти, не перебувати на вечірці. Після шоу мені дуже сумно, бо все скінчилося».
 
«Ретельно підібраний аромат може стати вашою особливістю. Це перше, що відчувають люди, коли ви входите в кімнату і останнє, що зникає, коли ви йдете».
 
«Різниця між стилем та модою – якість».
 
«Сутність стилю, в простому способі сказати щось складне».
 
«Спочатку я не дуже любив моду, насправді я її ненавидів».
 
«Справжня розкіш – говорити те, що думаєш».
 
«Хороший одяг допомагає почуватися впевнено і поліпшити результат будь-якої діяльності».
 
«Щоб створити щось виняткове, ваше мислення має бути безперервно зосередженим на найдрібніших деталях».
 

Фото https://www.harpersbazaar.com/fashion/designers/a44035546/giorgio-armani-autobiography/
 
Джерела:
https://www.harpersbazaar.com/fashion/designers/a44035546/giorgio-armani-autobiography/

https://www.officiel-online.com/all-news/giorgio-armani-autobiography/



Armani: империя без династии // Искусство управления : Аналитический журнал.– 2005.– №3.– С. 32–34.
Кудь, Янина Не будем о деньгах: [Джорджо Армани] / Янина Кудь // Бизнес.– 2002.– Ст. 46.– С. 7.
Мороз, Р. Elle выбирает:[Джорджо Армани] / Р. Мороз // Elle.– 2003.– Ст. 1.– С. 42–43.
Рюрикова, С.  Мания на Армани / С. Рюрикова // Огонек.– 2002.– Ст. 27.– С. 52-57.
Хаеуская, Дарина У меня много Андреев Шевченко... / Дарина Хаеуская // Сегодня.– 2002.– С. 11.
Янковская, В. Арманимания / В. Янковская // Натали.– 2003.– Ст. 3.– С. 192–195.



Більше про бібліотеку тут

            Ми в соціальних мережах: Facebook Twitter

            Замовити книги можна тут