Сторінки

вівторок, 19 листопада 2024 р.

Пунктир

Ніл Ґейман: «Читання – це ключ, а книга – мрія»
(продовження)

 

Він зберігає на горищі роман, написаний у двадцять один і вважає, що в ньому тільки одна вдала сторінка. В тому ж місці – факсові роздруківки з ілююстраторами та викладачами, а також листування, де йдеться про кроликів. Чудово готує, не конкуруючи з Олександром Дюма, топ-страва – яєчня, неймовірно полюбляє пончики не власного приготування.
Ґейман також робив інтерв'ю та статті для багатьох британських журналів, включаючи «Knave». Писав під псевдонімами, з часом завершив журналістську кар'єру, бо, на його думку, британські газети регулярно публікують неправду як факт. Співпрацював з Террі Пратчеттом над коміксом «Добре Знамення». Є автором локалізованого англомовного сценарію до аніме-фільму «Принцеса Мононоке», заснованому на перекладі японського сценарію. Одним із найбільш продаваних і відзначених безліччю нагород романів Ґеймана є «Американські боги».
Його називають феноменально талановитим письменником, «який створює захоплюючі, багатовимірні і унікальні в плані оповідання світи». А шанувальники його «затяті, активні та пристрасні».
Ґейман є хрещеним батьком доньки американської співачки, піаністки, композиторки й авторки пісень Торі Еймос-Таш і написав про них вірш «Чорнична дівчинка». Згодом поезії ці ілюстратором Чарльзом Вессом було перетворено на книгу.
Письменнник, в особистій бібліотеці якого зберігається рарітетне видання «Некрономікону» з автографом  в продовженні «Пунктиру».
 

«Повернутись не можна. Можна жити чи тут, чи там. Ніхто не живе у двох світах одразу».
 
«Прийшовши у світ, повний негараздів і небезпек, людина присвячує левову частку енергії на те, щоб зробити його ще гіршим».
 
«Репутація створюється все життя, руйнується за кілька секунд».
 
«…справжня сміливість проявляється лише тоді, коли тобі страшно, але ти продовжуєш діяти».
 
«Свобода вірити означає свободу вірити і у правдиве діло, і в неправдиве. Точно так само, як свобода говорити дає тобі право зберігати мовчання».
 
«Ти надто розумна й надто тиха, щоб тебе хтось розумів».
 
«У більшості книг про відьомства написано, що відьми працюють голяка. Це тому, що більшість книг про відьомства написали чоловіки».
 
«У житті кожного з нас іноді трапляються дощі. Але серед хмар завжди світить промінчик надії».
 
«У художньої літератури є два призначення. По-перше, вона відкриває вам залежність від читання. Жага дізнатися, що ж станеться далі, бажання перегорнути сторінку, необхідність продовжувати, навіть якщо буде важко, тому що хтось потрапив у біду, і ти повинен дізнатися, чим це все скінчиться … в цьому є справжній драйв.
Це змушує дізнаватися нові слова, думати по-іншому, продовжувати рухатися вперед. Виявляти, що читання саме по собі є задоволенням. Якось, усвідомивши це, ви на шляху до постійного читання. Читання – це ключ».
 
«Хтось сказав, що цивілізацію від варварства відокремлюють двадцять чотири години і два прийоми їжі».
 
«Хтось нещодавно запитав мене на Tumblr: «Чому ви написали «Історію з цвинтарем»? Я відповів за секунду: «Тому що її не існувало». Це означало, що я не міг її прочитати, і ніхто не міг. Тому мені просто потрібно було написати її. Це правило, яке працює для мене вже тридцять років: «Або я дізнався, що сталося, і ніхто вже мене не випередить, або я маю дізнатися, що сталося».
 

Далі буде.

 

Фото https://laikafilms.fandom.com/wiki/Neil_Gaiman



Джерела:
Гейман, Нил. Коралина / Н. Гейман; пер. с англ. Е. Кононенко.– М.: АСТ.– [Б. м.]: Астрель, 2009.– 219 с.
Гейман, Нил. Американские боги / Н. Гейман; пер. с англ.: В. Михайлин, Е. Решетникова.–Минск: Харвест, 2009. – 522 с.
Гейман, Нил. Дым и зеркала: роман / Н.Гейман.– М.: АСТ: ЛЮКС, 2005.– 378 с.– (Альтернатива. Фантастика).

***
Лобзіна, Світлана. Світи Ніла Геймана / С. В. Лобзіна // Всесвітня література в школах України.– 2018.– № 9.– С. 11–15: ил.– Библиогр.: с. 15.
***
https://americangods.fandom.com/wiki/Neil_Gaiman
https://laikafilms.fandom.com/wiki/Neil_Gaiman
https://www.goodbooks.io/people/neil-gaiman
https://www.afghan.tips/neil-richard-mackinnon-gaiman/
https://stanforddaily.com/2018/11/16/the-stardust-surrounding-neil-gaiman/
https://frasortsand.wordpress.com/2013/08/18/neil-gaiman-american-gods-2001-postmoderne-gotterdammerung/
https://www.hollywoodreporter.com/tv/tv-news/neil-gaiman-moves-deal-fremantle-amazon-1148458/
https://en.wikipedia.org/wiki/Neil_Gaiman
https://social.org.ua/2025-25-bisa-pravdivikh-tsitat-nila-geymana.html
https://sparkmedia.com.ua/majbutnie-zalezhyt-vid-bibliotek-chytannia-i-fantazii/



Більше про бібліотеку тут

            Ми в соціальних мережах: Facebook Twitter

            Замовити книги можна тут



 

 

Немає коментарів:

Дописати коментар