Цінний каталог
Про склад книжкового фонду дає уявлення «Каталог Екатеринославской общественной библиотеки 1859», надрукований в міській друкарні Козловського, з обов’язковою поміткою цензора. Каталог складається з 11 розділів: 1. Богослов’я і філософія; 2. Юридична література; 3. Політекономія; 4. Медицина; 5. Математика і природознавство; 6. Історія та біографія; 7. Географія; 8. Мовознавство; 9. Словесність; 10. Періодичні видання, наукові та літературні збірники; 11. Живопис та архітектура.
Найбільшим в каталозі є відділ словесності (художня література і літературознавство), в якому нараховується 135 книг російською та 8 книг французькою мовами. В ньому можна знайти твори Гоголя, Пушкіна, Лермонтова, Жуковського, Марлінського (Бестужева), Тургенєва, Державіна та багатьох інших. Відділ «Математика і природознавство» містить багато цінних книг. Серед них: «Словарь ботаніческий. - СПб, 1795», «Ейхвальд, Е.І. Палеонтологія Россіи. – СПб., 1850» тощо.
Не обійшлося й без казусів – відділ каталогу «Політекономія», окрім профільної літератури, включає книги про кімнатне квітникарство, кримських коней, англо-французьку політику в східному питанні, і навіть «руководство по производству сукна», що свідчить про низьку культуру класифікації книжкового фонду.
Більш повну інформацію про наповнення каталогу ви знайдете за посиланням http://www.libr.dp.ua/fullkr/?pbp=167#javascript:void(0);
Пупченко, Володимир. До історії бібліотечної справи на Дніпропетровщині (1830-1917 рр.): матеріали досліджень / В. Пупченко. - Дніпропетровськ: ДОУНБ, 2007. – 48 с.
Більше про бібліотеку тут
Ми в соціальних мережах: Vkontakte Facebook Twitter
Більше про бібліотеку тут
Ми в соціальних мережах: Vkontakte Facebook Twitter
Немає коментарів:
Дописати коментар