Сторінки

середа, 7 грудня 2022 р.

Винахідники, віват!



Українці – переможці!

 

Вихованець Дніпропетровської Малої академії наук Олександр Стасовський завоював «бронзу» на Міжнародній виставці винаходів та інновацій INTARG. Виставка проводилась у польському місті Катовіце. Роботи представили 275 юних дослідників із 50 країн світу. «Попри усі труднощі, продовжуємо п
рацювати з учнями. Займаємося дистанційно. Юні дослідники гідно представляють Україну на світовій освітньо-науковій арені. Їхні роботи високо оцінюють на різних міжнародних змаганнях. На виставці у Польщі всі 14 учасників з нашої країни стали призерами. Серед них і дніпровський школяр Олександр Стасовський. Він посів третє місце у номінації «наука»,
– зазначила директорка Малої академії наук учнівської молоді Дніпропетровської області Наталія Тягло.

На виставці юні дослідники змагаються у номінаціях: соціальні винаходи, наука, безпека та захист, здоров'я і медицина, хімія й біотехнології, транспорт і логістика, індустрія.

Міжнародна виставка винаходів та інновацій INTARG є форумом для міжнародного просування представників науки, промисловості та бізнесу. INTARG підтримують провідні національні та міжнародні установи: IFIA, WIIPA, Патентне бюро Республіки Польща, мер Катовіце, GZM Metropolis, Національний центр досліджень і розробок, Головна технічна організація Федерація науково-технічних асоціацій, Головна рада науково-дослідних інститутів, Сілезький технологічний університет, Польська палата екології, а також Польська гірнича промислова і торгова палата стали нашими партнерами. Основними критеріями оцінки поданих рішень є: рівень інноваційності, ринковий попит на той чи інший продукт, порівняння зі світовими замінниками, рівень TRL, можливості впровадження і комерціалізації, економічні та соціальні ефекти.

Учень дніпровського ліцею інформаційних технологій Олександр Стасовський долучився до змагань онлайн. Він представив власний проєкт – конструкцію до установки, яку використовують у гірничій промисловості для розподілу копалин. Наприклад, за розміром, масою. «Ідея спала на думку рік тому. Мене зацікавило, як поводяться сипучі матеріали під дією вібрації. Як відомо, при цьому виникають потоки. Раніше вважалося, що вони хаотичні. Але я довів: їх можна передбачити і розрахувати. Така новація дозволяє збільшити видобування піску, вугілля, важких металів на 40%. Запропонована мною конструкція не складна у використанні й не потребує переоснащення підприємства», – розповів Олександр Стасовський.

Директор департаменту освіти та науки Дніпро ОВА Олексій Полторацький зазначив, що юні науковці отримали безцінний досвід та нові можливості. Така молодь рухає світ уперед. Їхні відкриття і винаходи ще приноситимуть велику користь людям.

 

Тетяна Мищенко, завідувачка патентно-технічного відділу


Більше про бібліотеку тут

Ми в соціальних мережах: Facebook Twitter

Замовити книги можна тут 

Немає коментарів:

Дописати коментар