Гілберт, Елізабет. Природа всіх речей / Е. Гілберт; пер. з англ. Г. Лелів. - Львів: Вид-во Старого Лева, 2017. - 699 с.
«Природа всіх речей» Елізабет Гілберт – це ботанічний роман, така собі подорож в науку.
Алма Вітекер – дослідниця, жінка-бріолог, яка вивчає мохоподібні. Їй судилось народилась в часи, коли допитливість, жага до пізнання та відкриття законів та таємниць природи вплинули на подальший прогрес людства – в ХІХ столітті. І не дивно, що вже в 4 роки дівчинка рахувала англійською, голландською, французькою та латинською.
В ХІХ столітті існував чіткий поділ «ботаніка» для дослідження чоловіками та «художня ботаніка» для вивчення жінками. Вони нічим між собою не відрізнялись, просто одну поважали, а іншу – ні.
Проте Алма не бажала залишатись в тіні чоловіків, хоча і не могла через свою невпевненість заявити про себе науковому світу.
Та завдяки своїм багатолітнім дослідженням життя мохів, осмисленням життя і допитливому розуму, вона самостійно приходить до теорії еволюційного розвитку природи, майже паралельно з Чарльзом Дарвіном.
Це історія про жінку, яка присвятила своє життя справі, яку найбільше любила. Але інколи здається, що Алма шукала у цій справі спасіння від своїх почуттів і бажань, які не змогла втілити в життя.
«Природа всіх речей» – повільна, тягуча та безмежно життєва книга. Вона розповість про пересічну людину, яка робить помилки, заздрить, ревнує, шкодує саму себе та лишається самотньою.
Альона Шолохова, завідувачка сектору рідкісних і цінних документів
Немає коментарів:
Дописати коментар