Антуан де Сент-Екзюпері.
Мрійник, загублений у небі
Киреев, Р. Антуан де Сент-Экзюпери:"Как вы я хотел, чтобы меня любили..." [Текст] / Р. Киреев // Наука и религия. - 2002. - Ст. 12. - С. 36-39.
Сент-Екзюпері, Антуан де. Цитадель [Текст] : роман / А. де Сент-Екзюпері ; пер. з фр. П. В. Таращук. - Харків : Фоліо, 2017. - 283 с.
Мрійник, загублений у небі
Першій політ у дванадцять років нащадок рицарів Грааля здійснив разом із льотчиком Жюлєм Ведрін.
Навчання у коледжах Франції та Щвейцарії, Парижська Академія мистецтв. Його вабила література, але й небо не відпускало і у 1921-му він йде добровольцем до винищувальної авіації, після травмування потрапляє до цивільної. До цього ж часу відносяться й перші літературні спроби: оповідання «Пілот» («L'aviateur»), надруковане у 1926-му в журналі «Срібний корабель», у 1929-му в одному з найбільших паризьких видавництв побачив світ перший роман— «Пошта на Південь» («Courrier Sud»).
Друга Світова. Після капітуляції Франції – еміграція до Америки. Саме тут у Нью-Йорку у 1943 році вийшов його «Маленький принц», власноруч ілюстрований авторськими акварелями. І ось майже 80 років ми звіряємось із власною відшуканою зіркою та серцем, що бачить.
Він підкорював й небо Північної Африці. Нагородження Воєнним хрестом Французької Республіки. Особисте життя мав відкрите та приховане.
Такими є основні пунктири життя Антуана Марі Роже де Сент-Екзюпері.
Він прагнув небезпеки, перед останнім польотом залишивши записку: «Якщо мене зіб'ють, я абсолютно ні про що не жалкую…».
У свої сорок чотири маючи безліч поранень та понівечень, продовжував літати не за правилами. Фахівцям й досі не зрозуміло, як він стільки років підіймався у небо. Його рятували від загибелі неодноразово, але здається до тієї миті, коли він сам цього прагнув.
«Всі дороги ведуть до людей».
«Господи, пошли мені не те, чого я хочу, а те, що мені справді потрібне. Навчи мене мистецтву маленьких кроків».
«Життя має зміст тільки у тому випадку, якщо день за днем обмінювати його на щось інше, ніж ти сам».
«Звісно, я схиляю голову перед Наукою. Але я схиляю голову й перед Мудрістю».
«Єдине, що має значення - це зусилля».
«Спостережливе лиш серце. Головного очима не побачиш».
«Справжня любов безкінечна: що більше віддаєш, тим більше маєш».
«Чиста логіка є загибель духу».
«Я кажу собі: людина помічає в світі лише те, що вже несе у собі».
(далі буде).
Сент-Екзюпері, Антуан де. Цитадель [Текст] : роман / А. де Сент-Екзюпері ; пер. з фр. П. В. Таращук. - Харків : Фоліо, 2017. - 283 с.
Більше про бібліотеку тут
Немає коментарів:
Дописати коментар