Визнаний письменник класичної світової літератури, книги якого стали основою сценаріїв для багатьох фільмів, що вийшли у світ через два роки після створення кінематографа. Деякі критики називали його майстром прози та хвалили за численних унікальних персонажів і яскраве зображення суспільства. Інші ж звинувачували у надмірній сентиментальності, незвичайних подіях та гротескних образах. Тож який він – Чарльз Діккенс? Дізнаємось у продовженні «Пунктиру»
«Надто добре життя часто псує характер так само, як надто багата їжа псує шлунок»
«Не будь поганих людей, не було б і хороших адвокатів»
«Не завжди високе те, що знаходиться високо, і не завжди низьке те, що знаходиться низько»
«Нема на світі такого пагорба, вершини якого завзяття врешті-решт не досягне»
«Немає на світі обману гірше, ніж самообман»
«Нехай у тебе буде серце, яке ніколи не озлобиться, і характер, який ніколи не зіпсується, і дотик, який ніколи не ранить»
«Ніколи не кажи «ніколи»
«Ніколи не покладайся на видимість, завжди приймай в розрахунок тільки факти. Кращого правила немає»
«Одного разу джентльмен - і завжди джентльмен»
«Підтримуй зовнішній вигляд, що б не робив»
Васильева, Е. К. Знаменитые писатели [Текст] / Е. К. Васильева, Ю. С. Пернатьев, В. М. Скляренко. - Харьков: Фолио, 2014. - 379 с.
Ходос, Л. Чарльз Діккенс - "найбільший оптиміст століття" : 6 клас / Л. Ходос // Світова література (шкільний світ): газета для вчителів та методистів світової літератури. - 2015. - № 23/24. - С. 42-45.
Шевченко, Т. Хто він насправді -знаменитий англієць Чарльз Діккенс?: Урок світової літератури. 10 клас / Тетяна Шевченко // Всесвітня література в сучасній школі. - 2013. - № 11-12. - С. 54-55.
https://stuki-druki.com/Aforizmi-Dikkens.php
Немає коментарів:
Дописати коментар