Зацікавлена молодь!
16-річна школярка з Дніпра перемогла в онлайн-конкурсі іноваційних розробок STEM IS FEM. Дівчина представила на конкурсі модель робота СМА (Comprehensive Medical Assistant – комплексний медичний помічник) у модулі «Робототехніка та інженерія» і посіла друге місце.
STEM IS FEM – це освітній проєкт для популяризації наукових спеціальностей, пов'язаних із інженерією, технологіями та математикою, серед дівчат.
Юну винахідницю звати Вероніка, їй 15 років, її рідне місто – Дніпро. Вона навчається в гімназії № 3, в 10 класі, до того ж – відмінно! Про себе вона каже: «Я вважаю, що чим більше захоплень у людини, тим вона цікавіша та має більше можливостей, щоб досягти життєвого успіху. Тому в мене дуже багато інтересів, зокрема я закінчила музичну школу за класом фортепіано та продовжила навчання за класом гітари. Також дуже полюбляю спорт: займаюся великим тенісом, кінним спортом і граю за шкільну команду в баскетбол». Особливо Вероніка захоплюється наукою. У гімназії №3 розвивається «STEM» – напрямок, в якому вона бере активну участь. Вона є переможцем багатьох районних і міських олімпіад із різних предметів. Вероніку дуже цікавить ІТ-напрямок (програмування, робототехніка, графіка), тому вона безпосередньо бере участь у конкурсах і проєктах цього напрямку. У неї дві перемоги на Всеукраїнському конкурсі з інформатики «Весела наука», перші місця на обласних фіналах змагань «Прангліміне»–«Міксіке», а у 2019 році в складі збірної команди України брала участь у міжнародних змаганнях. Вона дуже пишається перемогою її команди в обласних змаганнях «Interpipe Junior Mechatronic Lab 2019». За перемогу команда отримала комплект роботів, за допомогою яких юні винахідники будуть вчити учнів гімназії програмуванню.
Мати Вероніки Наталя Подлєснова каже: «Її дочка захоплюється не тільки наукою, а ще музикою, фотографією і дизайном, має грамоти та нагороди в різних конкурсах і змаганнях. Вона розповідає мені про свої ідеї, може, я і критикую щось, але взагалі мені все подобається і я вважаю, що це крок у майбутнє».
16-річна Вероніка Подлєснова з Дніпра створила робота, який зможе допомагати медикам в інфекційних відділеннях, де лікують пацієнтів із COVID-19. За задумом, він має розвозити їжу та ліки по палатах, а також допомагати медикам робити онлайн-обходи: за необхідності поряд із пацієнтом робот подасть сигнал. Це знизить контакт лікарів із інфікованими, а, отже, – ризик захворіти. «Він буде, напевно, дорого коштувати, але він буде допомагати не тільки у всесвітній пандемії коронавируса, але і в подальшому», – сказала Вероніка Подлєснова. Робот обладнаний фототранзисторами, які аналізують кнопки зі світла, і палати, до яких необхідно рухатися. І може навіть відеозв'язок із медиком показувати. У моделі юна винахідниця об'єднала всі основні напрямки своїх захоплень: мехатроніку, біологію, інформатику.
Медики робота теж оцінили. За їхніми словами, такі помічники – незамінні в інфекційних відділеннях. Вони могли б значно знизити ризик зараження лікарів. «Всі ці елементи передової техніки дуже потрібні в медицині. Ми поділяємо думку, що кожен апарат – це додаткові руки. Кожна функція, яка може замінюватися, автоматично допомагатиме рятувати людські життя», – вважає Сергій Риженко, генеральний директор Дніпропетровської обласної лікарні ім. Мечникова.
Поки що робот-помічник існує лише у вигляді проєкту моделі. Вероніка сподівається, що її розробкою зацікавляться ті, хто допоможе втілити проєкт у стартап. Вероніка Подлєснова каже, що у майбутньому хотіла би запустити проєкт у виробництво, щоб її винахід приніс реальну користь, тому що зараз це лише комп’ютерна модель. Але для цього потрібні гроші.
Вона каже, що для неї проєкт STEM IS FEM став справжнім відкриттям і надихнув на удосконалення своїх навичок і подальший саморозвиток. Вероніка хоче, щоб цей проєкт розвивався, став справжнім відкриттям і надихнув на удосконалення своїх навичок і подальший саморозвиток та зацікавлював якомога більше дівчат у нашій країні.
Тетяна Мищенко, завідувачка патентно-технічного відділу
Більше про бібліотеку тут
Ми в соціальних мережах: Facebook Twitter
Замовити книги можна тут
Немає коментарів:
Дописати коментар