Сторінки

четвер, 6 липня 2017 р.

Що читають бібліотекарі

Чемерис, В.Л.  Амазонка. Київ-Соловки [Текст] / Валентин Чемерис; худож. - оформлювач Л.П. Вировець. - Харків: ЛА «Час читати», 2016. - 507 с.
Книжка Чемериса присвячена поетам ХХ століття, імена яких стали символами великої жертовної любові до України, незламності духу, правди й боротьби.
Для мене дуже цікаво було дізнатися, що спонукало Олену Телігіну, героїню повісті «Амазонка», вишукану красуню-аристократку, не менш прекрасну поетесу, яку називали новітньою Лесею Українкою, ступити на кривавий шлях боротьби за визволення Батьківщини? Я побачила в героїні жінку, що вміє і страждати, і радіти, і бути ніжною, але коли перед нею ворог - стає хороброю та незламною. Такою і зустріла Олена свою смерть у горезвісному Бабиному Яру в Києві в лютому 1942 року, де її, патріотку, члена ОУН, розстріляли німецькі фашисти. Вона загинула, як і належить гинути амазонці - на передній лінії боротьби. Німці розстріляли її за те, що понад усе любила Україну і мріяла про її незалежність. Олена сама собі вибрала – і напророчила таку смерть.

І в павутині перехресних барв
Я палко мрію до самого рання,
Щоб Бог зіслав мені найбільший дар:
Гарячу смерть, не зимне умирання…

Вона була дуже чутлива, була горда і нізащо не призналась б, що в її житті щось складається не так, як вона хоче. Про себе вона каже: «Я дуже щаслива». 
Повість закликає «Любіть Україну!»
Цю повість буде цікаво прочитати і молоді, і більш обізнаному поколінню.

Тетяна Мищенко, завідуюча патентно-технічного відділу Більше про бібліотеку тут
Ми в соціальних мережах: Facebook Twitter
Замовити книги можна  тут

Немає коментарів:

Дописати коментар