Сторінки

четвер, 3 травня 2018 р.

Що читають бібліотекарі

Дал, Роальд. Чарлі і шоколадна фабрика / Р. Дал; пер. з англ. В.Морозова. - К.: А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га, 2005. - 240 с.

Зробіть полицю, і рядком заставте ви її книжками! Хай діти тупають ногами, хай вередують певний час, за ноги хай кусають вас - не бійтеся, за тиждень-два прочиститься їм голова, і диво станеться - овва! Не знаючи, що їм робити, потягнуться до книжки діти. Ще тиждень-два - і відірвати від книг не зможе й рідна мати! Читання знову стане в моді і буде їм збагнути годі, чим вабило оте залізо, що називалось телевізор! І будуть дуже вдячні діти, що ви таке змогли зробити.

“Чарлі і шоколадна фабрика” – найпопулярніша книга валійського письменника Роалда Дала про пригоди хлопчака Чарлі Бакета на шоколадній фабриці геніального кондитера містера Вонки. За мотивами книги було створено дві екранізації: «Віллі Вонка і шоколадна фабрика» (Willy Wonka & the Chocolate Factory, 1971) Мела Стюарта із Джином Уайлдером у головній ролі, а також «Чарлі і шоколадна фабрика» (Charlie and the Chocolate Factory, 2005) Тіма Бертона з Джонні Деппом в ролі Віллі Вонки. 
Власник великої і найкращої у світі кондитерської фабрики - Віллі Вонка, оголосив розіграш п'яти золотих квитків, володарі яких зможуть провести один день на його фабриці, а один з них стане володарем таємничого призу...
Чарлі Бакету, хлопчикові з бідної родини, який на кожен день народження отримував в подарунок лише маленький шоколадний батончик, в останню мить пощастило стати володарем одного з квитків. Мрією малого Чарлі був шоколад, він захоплювався історією шоколадної фабрики Віллі Вонки, навіть складав свою шоколадну фабрику з кришечок від зубної пасти, які приносив додому батько. І ось його мрія здійснилася – разом з чотирма дітьми його чекає дивна і чудернацька пригода.
У процесі відвідування фабрики всі діти, за винятком Чарлі, не звертають уваги на попередження Вонки і виявляються жертвами власних вад, потрапляючи по черзі в різні ситуації, які змушують їх залишити фабрику. Легко й невимушено автор висміює найпоширеніші вади: обжерливість, непослух, чванливість, залипання у ТВ, егоїзм тощо. Після чергового зникнення дитини та її батьків умпа-лумпи співають пісеньки про духовні цінності. Доброта Чарлі служить прикладом для інших. Ця невеличка повість вчить яким потрібно бути, а яким не варто.  Казка показує що доброта, вихованість, дружелюбність та чуйність завжди отримує свою нагороду. 
Читається книжка дуже легко, буде цікава, як дітям, так і дорослим. У цій книзі ви знайдете багато цікавого, дещо фантастичного, захоплюючого і корисного для себе.

Оксана Ясько, завідуюча сектором науково-дослідної роботи Більше про бібліотеку тут
 Ми в соціальних мережах: Facebook  Twitter
Замовити книги можна  тут

Немає коментарів:

Дописати коментар