Сторінки

вівторок, 30 січня 2018 р.

Світ знань нових видань

Яблонська, Тетяна. Книга, яку знищили : [худож. реконструкція альбому ”Тетяна Яблонська” 1969 р. з віршами І. Драча] / Т. Яблонська, І. Драч. - Київ: Мистецтво, 2017. - 56 с. : портр., репрод.

Поетичний альбом, що ми сьогодні пропонуємо до вашої уваги поєднує у собі талант двох майстрів  Тетяни Яблонської та Івана Драча. Вперше виданий у 1969 році, з ідеологічних міркувань всі 4000 примірників  були знищені радянською владою. Нові тенденції у творчості начальників від культури тоді  не цікавили. 
Ця українська серія Яблонської шістдесятих років виставлялася у Москві та Угорщині. Іван Драч, у ті ж  роки гостинно запрошений художницею пожити у своїй майстерні, спостерігав увесь цей творчій процес зсередини. Творчу майстерню Тетяни Нілівни відвідували українські, американські, канадські гості і всі задивлялися на  дійсно народні творіння.
Сам Драч  у ті роки був невиїзний і пізніше, коли згадував про заборону виходу альбому, корив себе за можливий свій вплив на  сумні для художниці обставини. 
Отже, ви маєте можливість доєднатися до українського творчого  національного синтезу  зразка середини минулого століття. І вкотре зрозуміти, що істинне мистецтво, долаючи  роки та усі  перешкоди, завжди знайде свій шлях до вдячних поціновувачів. 
 Більше про бібліотеку тут
 Ми в соціальних мережах:  Facebook  Twitter
 Замовити книги можна тут

Немає коментарів:

Дописати коментар