Сторінки

четвер, 25 січня 2018 р.

Що читають бібліотекарі

Козлов, Вильям Федорович. Волосы Вероники : роман, повести / В. Ф. Козлов; худож. О. Титов. - Л. : Советский писатель, 1984. - 440 с.

Іноді дуже корисно і необхідно робити такі ось "літературні мандри" у роки нашого минулого.
Роман ленінградського прозаїка Вільяма Козлова - неоднозначний твір про кохання, дружбу, про духовний світ людини, про його пошук справжнього місця в житті, про покликання і романтику праці. Основну увагу в романі приділено становленню головного героя як особистості. 
Перед нами відкривається портал в 1980-ті роки Радянського Союзу: скромний співробітник-перекладач одного з ленінградських НДІ насолоджується холостяцьким життям після не дуже вдалого шлюбу, від якого є дочка і яку він шалено любить. Автор робить умілий зріз побутового, трудового і особистого життя головного героя: оголені бюрократичні нюанси його професійної діяльності (досить правдоподібно описані інтриги призначення нового директора НДІ), відносини з друзями-колегами, його "полудружба-полулюбовь" з вітряною дівчиною Ольгою, яка є уособленням прийдешніх 90-х, думки, міркування, філософія... І тут в його житті спалахує "біла ворона"Вероніка... Її чарівність, краса і привабливість має іноді хижу природу: і чоловіка вона до пуття не любила, але він отримав квартиру, і свою думку вважає вище інших, втручається в стосунки головного героя з його дочкою... 
Однак, автору слід сказати спасибі за екскурсію в моє минуле: в світ, де саме читаюче населення (в книзі це дуже помітно), численні черги в гонитві за дефіцитом, але де на побаченні хлопець дівчині читає вірші, а місце зустрічі молоді люди незмінно призначають біля Головпоштамту!
Ця книга припаде до душі тим, хто ностальгує за своїм минулим...

Котлярова Ольга, бібліотекар I категорії відділу читальних залів



Більше про бібліотеку тут
Ми в соціальних мережах: Facebook Twitter
Замовити книги можна тут

Немає коментарів:

Дописати коментар