Сторінки

четвер, 8 грудня 2016 р.

Що читають бібліотекарі

Нестайко, Всеволод Зіновійович. Тореадори з Васюківки: трилогія про пригоди двох друзів.Нова авторська редакція з новими епізодами / В. Нестайко. - К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2010. – 437 с.

Що ви знаєте про українську пригодницьку повість? Хто з українських письменників написав твір такого жанру у 60-70 рр.? Презентую свою улюблену пригодницьку повість «Тореадори з Васюківки» Всеволода Нестайка. Цей твір написано надзвичайно цікаво, я б сказала – ритмічно. Читається на одному подиху, а головне – підіймає настрій і викликає посмішку на устах. 
Що в цій повісті наштовхує на позитивні емоції: головні герої, події, мова написання? Відверто кажучи, гармонійне поєднання вищевказаних якостей і дає цілісність неперевершеності твору. 
Повість має три частини: «Пригоди Робінзона Кукурузо», «Незнайомець із тринадцятої квартири» та «Таємниця трьох невідомих», хоча видавалися вони як окремі твори. Кожен з епізодів має власний сюжет, пов'язаний з попереднім виключно за допомогою основних персонажів, ними є прості школярі з села Васюківка — Павлуша Завгородній (у ранніх редакціях — Криворотько) і Ява Рень. Впродовж всієї трилогії вони намагаються стати тореадорами, зловити іноземних шпигунів зі свого села, підкорити Київ та багато іншого. Та попри всі пригоди, головним посланням книги є справжня дружба, самопожертва, готовність прийти на допомогу нужденній людині.
Пригодницьку повість «Тореадори з Васюківки» рекомендую як дорослим так і дітям. 

Катерина Сохромова, завідуюча сектором соціокультурних проектів і зовнішніх зв'язківБільше про бібліотеку тут
Ми в соціальних мережах: Vkontakte Facebook Twitter
Замовити книги можна тут

Немає коментарів:

Дописати коментар