Сторінки

середа, 8 липня 2015 р.

День родини, любові, вірності

8 липня  - день святих Петра і Февронії – покровителів сім’ї та шлюбу. Історія їхнього кохання красива та містична. Благовірний князь Петро був другим сином муромського князя Юрія Володимировича. Февронія – простою дівчиною з невеликого села. Слуга привіз свого пана до Февронії, щоб вона вилікувала його від укусу змія. «Буде він здоровий, якщо я буду його дружиною. А ні – не зможу його вилікувати: Бог сили не дасть». Петро не вірив, що одружується з простолюдинкою, але їй про це нічого не казав. Февронія дала слузі кислого квасу, звеліла пропарити Петра в лазні і натерти цим квасом, усі струпи з тіла Петра здерти, лише одного не чіпати. Так і зробили, і наступного дня Петро виявився абсолютно здоровим. Оскільки одружитися на Февронії він спочатку не збирався, то поїхав від неї. Але не встиг повернутися додому, як хвороба повернулася, гнійні виразки знову почали покривати все його тіло. Зрозумів Петро гріх свій і звелів послати старостів до Февронії.
На їх життєвому шляху траплялося різне. І заздрощі, і інтриги, невірність і злоба. Але вони завжди залишалися разом. І навіть коли Февронія стала не до вподоби боярам, коли Петро князював у Муромі, то їм вистачило мудрості, вірності і головне кохання, щоб бути разом. Коли прийшла старість, подружжя взяло чернецтво, залишивши заповіт, щоб після смерті їх поховали разом.  Померли Петро і Февронія в один день, кожен у своїй келії: спочатку помер Петро, а слідом за ним, дізнавшись про його смерть, і Февронія. Сталося це  25 червня (за новим стилем – 8 липня) 1228 року.
Спершу їх не поховали разом, усупереч чернечим правилам. Кожного поклали в труну у різних церквах, але на ранок виявили труни порожніми. А тіла подружжя опинилися в загальній труні. Люди вирішили, що хтось переніс уночі тіла, і знову розлучили їх, цього разу міцно замкнувши двері. Але й наступного ранку тіла подружжя опинилися у спільній труні. Тому їх урешті й поховали разом біля церкви Різдва Пресвятої Богородиці. Їхній шлюб став зразком християнського шлюбу. А день 8 липня – святом людей, що люблять, і щасливої родини. 
Тож цінуйте один одного, поважайте і кохайте! Адже це таке щастя мати поряд рідну  людину. Вітаємо всіх зі святом родини, любові  і вірності! Будьте щасливими і коханими!Більше про бібіотеку тут
Ми в соціальних мережах: Vkontakte Facebook Twitter

Немає коментарів:

Дописати коментар