Сторінки

четвер, 28 квітня 2016 р.

Що читають бібліотекарі

Стругацкий, Аркадий Натанович. Трудно быть богом. Далекая радуга [Текст] / А. Стругацкий, Б. Стругацкий. - М. : Пушкинская библиотека. : АСТ : Астрель, 2006. - 397 с. - (Внеклассное чтение). - ISBN 5-94643-191-9

Роман переносить читача на одну з безлічі планет космічного простору. Рівень розвитку цивілізації, що живе там, відповідає земному Середньовіччю. На планеті живуть і працюють вчені-історики з високорозвиненої Землі з місією спостереження за розвитком людського суспільства. Вони повинні бути богами для цих людей, незримими, але вседопомогаючими.
Шляхетний дон Румата Есторский - вчений-історик з Землі. Він присланий на планету, щоб спостерігати і фіксувати те, що відбувається з цими людьми. Він повинен писати звіти. Але як описати в сухому звіті те, що він бачив? Як можна в теорії вмістити ціле життя кількох поколінь?
Важко бути богом... не важко, а неможливо, якщо ти Людина... навіть іншого світу і часу. Неможливо бути просто стороннім спостерігачем підлості і ницості, переваги нікчеми над величчю, цілеспрямованого знищення найкращого і світлого, яке ще може вирости в цьому забутому богом світі. Занадто рано прийшли спостерігачі в цей світ, щоб бути спокійними і незворушними, занадто велика прірва між світами, щоб не зламатися і чітко слідувати інструкціям.
Спостерігачі - не святі. Боги - це звичайні люди, які творять добро, що несуть знання, які стоять над всією цією гидотою, які відчувають гоніння в усі часи. Гоніння з боку можновладців, яким "не потрібні розумні ... потрібні вірні".
Персонажі в романі колоритні і запам'ятовуються, один не схожий на іншого - всі вони унікальні, і уособлюють будь-які людські пороки або гідності.
Книга складна, вона не розважає читача, а змушує серйозно і багато роздумувати. Дуже актуальна книга в наш час. Історія... фентезі... і сучасність.

Бібліотекар ЦКХ Сівач Тетяна ВікторівнаБільше про бібліотеку тут
Ми в соціальних мережах: Vkontakte Facebook Twitter
Замовити книги можна тут 

Немає коментарів:

Дописати коментар