Сторінки

вівторок, 1 серпня 2017 р.

Світ знань нових видань

Гусейнова, Олена.  Супергерої  [Текст] / О. Гусейнова – Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. – 192 с.: іл.

 Чи є супергерої серед нас, чи вони тільки у голівудських фільмах? А знайдеться місце Росомасі, Бетмену чи Спайдермену у віршах? На ці питання поетеса Олена Гусейнова відповідає: «Звичайно, знайдеться!». Пересвідчитися у цьому, можна завдяки її поетичній збірці «Супергерої».
     
Олена Гусейнова - українська поетеса. Пише у жанрі ліричної поезії. Її вірші друкувалися в часописах «Сучасність», «Антології одинадцяти поеток Ми і Вона», антології нової української поезії Анети Камінської «Дольки помаранч» та поетичній антології «Степ.Step».
Зі слів поетеси - «Під час написання «Супергероїв», я прагнула створити поетичну книжку, а не поетичну збірку. Саме тому, це не колекція дрібних розповідей, а одна велика історія. Вона починається, триває і завершується. У ній дуже конкретний простір розгортання і дуже конкретні герої, у суперсили яких, я справді вірю. 
«Вона дивиться на мене
кожного дня,
але я про це не знаю
й кожного дня
виходжу по хліб.
У кедах на босу ногу,
з немитим волоссям.
По дріжджовий білий
гарячий хліб. 
Жовта солодка скоринка
хрумтить шкідливо.
Вона дивиться на мене,
невідривно дивиться».
                     Олена Гусейнова, «Супергерої»

«Супергерої» – це книжка про і книжка для. Буденна недосконалість обертається в ній джерелом для знаходження (або втрати) суперсили. Тексти рухаються в ній від ретро-іміджів до вкрай сучасних образів. Герої рухаються містом, яке то засинає, то прокидається. Головна суперсила книжкових героїв  у тому, щоби знати і пам`ятати. Бетмен пам’ятає, що не може просто вбити Джокера. Спайдермен знає, що просте життя не починається ніколи.
     «Після того, як книжка була дописана, - розповідає автор, -  виникла потреба розхитати цю міцно сплетену тканину. А відбулося це у співпраці з ілюстраторами Творчої майстерні «Аграфка». І це дуже цікавий досвід».
«Духмяний пил
від старих телефонів, адре́с –
у долонях.
Маленькі скарби нічого не варті
якщо залишати їх вдома,
якщо не ділитися ними.»
                     Олена Гусейнова, «Супергерої»

З книгою Гусейнової  «Супергерої», усі бажаючі можуть познайомитися, дякуючи «Видавництву Старого Лева», яке  й  подарувало його нашій бібліотеці. Більше про бібліотеку тут
Ми в соціальних мережах:  Facebook  Twitter
Замовити книги можна тут

Немає коментарів:

Дописати коментар