Сторінки

середа, 14 грудня 2016 р.

На долоні історії

Бібліотекар Казанова

Які найперші асоціації виникають у вас, коли ви чуєте ім'я Джакомо Казанова? Знаменитий венниціанець 18 століття, а простіше кажучи авантюрист-епікуреєць та улюбленець дам. Окрім цього, у різні часи, він побував скрипалем, солдатом, алхіміком, цілителем, а спочатку взагалі готувався стати священиком. Кілька разів набував  та  втрачав фінансові статки, написав 42 книги, складав п'єси, лібрето до опер, вірші. Джакомо є автором енциклопедії сирів, філософських і математичних трактатів, праць щодо календарних числень, юридичних та роботи з геометрії. Саме він перевів «Іліаду» Гомера на сучасну італійську мову і  сприяв появі у французькій музиці жанру ораторії. Гурманство та каббала теж входять до списку його захоплень, як і зацікавлення фантастикою. Здивовані? Але це ще не весь перелік його талантів та вподобань. 
Останні 13 років свого життя він був  бібліотекарем у графа Вальдштейна, в замку  чеської Богемії  і саме тут написав відомой автобіографічний твір «Історія мого життя». 
Мемуари ці мали велику славу і окрім яскравих пригод, представляли правдиву картину побуту та нравів европейського суспільства тих часів. А завдячувати своїй появі  ця многотомна праця може саме тиші бібліотечних залів Духцовського палацу. Саме тут життєлюбний ексцентрик Джакомо займався, окрім складанням каталогу графської бібліотеки,  поринанням  у спогади свого пристрастного життя. 
А згадувати й дійсно  було що. Значну частину  свого буття він провів у подорожах по Європі, намагаючись зробити кар'єру в Парижі, Лондоні, Санкт-Петербурзі, Амстердамі, Стамбулі, Празі, Дрездені та Вені. Як бачимо список вражаючий. Саме жінки відкривали йому всі двері до вищого світу і сфер суспільства, але герой наш  й сам мав неабиякий інтелект і намагання пізнавати науки.  
Які ще цікавості мають ці мемуари? Казанова  - розумний, тонкий спостерігач, він з разючою точністю  малює портрети великих і знаменитих людей, з якими йому вдалося спілкуватися.  У галлереї особистостей представлені: Вольтер, Руссо, Гете, Моцарт, Катерина II.
Отже, завдячуючі цим мемуарам Джакомо наприкінці життя назвав себе філософом, а світ отримав  спогади, якими й досі цікавляться  нащадки. 
А вибір  стати Казановою, або бібліотекарем і в якій почерговості,  кожен  для себе зробить вже сам  :)Ми в соціальних мережах: Vkontakte Facebook  Twitter

Немає коментарів:

Дописати коментар