Сторінки

середа, 23 листопада 2016 р.

Астрід Ліндгрен. По інший бік казки

Ми сприймаємо її як авторку улюбленого дітьми та дорослими  Карлсона, «который живет на крыше» та маленької рудої дівчинки Пеппі, яка робить все що забажає. 
Її книги перекладено майже 90 мовами і видані майже у 100 країнах світу. Народжена у вік «коней та кабріолету», Астрід Ліндгрен мала щасливе дитинство. Ці спогади наповнювали все її житя, а веселу вдачу, хист до жартів і цікавих оповідей та  багату уяву -  вона успадкувала від батька.
Про інший бік її світосприйняття дізнаємося з щоденника. За повідомленням офіційної сторінки шведського видавництва Salikon Förlag, основу його склали 17 зошитів письменниці, надані внучкою Ліндгрен. Книга охоплює події 1939-1945 років і представляє повсякденне життя у Стокгольмі і всій Швеції, у воєнні часи. 
Перегортаючти сторінки видання, ми зіткнемося з незвичним для письменниці емоційним наповненням, а саме  з великою тривогою та сумом: «Новий рік настав разом з податком продажів, картками на масло і ще більш суворим обмеженням самого життєво необхідного… На східному фронті стоять один проти одного найбільші в світовій історії маси військ. Страшно подумати. Начебто настав Армагеддон!» Трагічну іллюстрацію часу доповнюють вирізки з газет, зібрані письменницею. 
У 1978 році Астрід Ліндгрен отримала Премію Миру від німецької книготоргівлі. І дійсно, її щирість, гостре несприйняття насильства та віра у переможність добра, збережені у літературній спадщині і є, у вищій мірі, гуманістичними та непідвладними часу.Більше про бібліотеку тут
Ми в соціальних мережах: Vkontakte  Facebook Twitter

Немає коментарів:

Дописати коментар